Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Akupunktura

Akupunktura

Akupunkturní jehla | ZDROJ http://www.smer-zdravi.cz/eshop-akupunkturni-jehla-0-20x1-4mm-sterilni-telova-naplast-68.html

Akupunktura je léčebná metoda, která patří do systému tradiční čínské medicíny vedle dalších metod, jako je tělesné cvičení, masáže, respirační terapie, fytoterapie, sluneční léčba a hydroterapie. Jedná se o nabodávání jehel do akupunkturních bodů na lidském těle. Podle tradiční čínské nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi, podle této nauky, proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji. Akupunktura není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Co odlišuje akupunkturu od ostatní reflexní léčby?

  • Malé podráždění co do rozsahu místa podráždění,
  • specifický charakter dráždění s minimálními bolestivými vjemy,
  • dráždění nepůsobí jen na kůži, ale i na receptory hlubších tkání,
  • výsledný efekt léčby působí často vzdáleně od místa podráždění.

Další využití akupunktury v ordinaci někdy až s překvapivě dobrými výsledky: bolestivé stavy v oblasti celé páteře, obrny svalů zvláště periferního charakteru – po úrazech, po výhřezu meziobratlových plotének, zmírňuje též projevy alergické rýmy či astma bronchiale.

Dále využíváme metodu aurikuloterapie a diagnostiky dle Nogiera. Místem zrodu této metody je prostor arabských území, snad i Čína v 7. století n. l. Jedná se o speciální akupunkturu ušního boltce. Na ušním boltci, podobně jako na duhovce, byl objeven mikrosystém, umožňující diagnostiku i léčbu. Na těchto místech, stejně i na ploskách rukou a nohou, v obličeji a ve vlasaté části hlavy, je zmenšený obraz celého člověka. Této znalosti a znalosti jednotlivých bodů se využívá jak v diagnostice, tak léčbě onemocnění.

Akupunktura na hubnutí

Napichují se 3 body, bod hladu a bod ovlivňující vůli. U pacientů, kteří obecně málo pijí, je možno ještě ovlivnit akupunkturou pocit žízně a podpořit pitný režim. Jehly se nechávají působit 6 týdnů.

Akupunktura proti kouření

Vpich do bodu ovlivňující chuť na tabák a bod ovlivňující vůli, rovněž jednorázová aplikace, 6 týdnů působení.


Ceník akupunktury

  1. Akupunktura na hubnutí (fixní jehly, 6 týdnů) - 300 Kč
  2. Akupunktura proti kouření (fixní jehly, 6 týdnů) - 300 Kč
  3. Akupunktura na hubnutí i kouření - balíček 2 v 1- (fixní jehly, 6 týdnů) - 500 Kč
Objednávejte se v čase
po, út, čt
8-15 hod.
st, pá
8-12 hod.
Na telefonním čísle
377 52 32 77