Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Fyzikální medicína > Baňkování

Baňkování - vakuová masáž v kombinaci s elektroléčbou

Mechanické baňkování je předchůdcem elektroléčebného přístroje - vakuové jednotky, která umožňuje aplikovat elektroléčebné proudy prostřednictvím vakuových elektrod. Režim podtlaku provádí mechanickou masáž tkáně současně s aplikací léčebných elektrických proudů.

Neodiadyne Vacuo.JPGPodtlakové vakuové masáže lze aplikovat lokálně pomocí vakuových elektroterapeutických přístrojů, většinou v kombinaci s elektroterapií. Velikost cílové plochy je dána velikostí vakuových elektrod. Tento přístroj pracuje na principu nasávání a je spojen s pacientem gumovou trubicí a zvonem. Vyvolaným pod tlakem - vakuem – je do zvonu vtažena kůže, v průběhu této masáže tak dochází ke zvýšenému prokrvení v kůži i ve svalovině, dále příznivě ovlivňuje i lymfatický systém a nervová zakončení. Zároveň pomocí vakuových elektrod jsou aplikovány různé druhy terapeutických stimulačních či relaxačních proudů.

Hlavní indikací jsou reflexní změny v podkoží při funkčních poruchách pohybového systému. Využíváme  elektrických proudů přístroje Neodiadyne 2000 a vakuové jednotky Neodiadyne Vacuo.

přístroj na baňkování - Vaco 2000 neodiadyne2000.png

Permanentní vakuová masáž - baňkování (předchůdce vakuových elektrických masáží)

Jedná se o přikládání baněk na reflexní zóny a akupunkturní body. Je to šetrná masáž sloužící k uvolnění svalů a jejich blokád, nebo k masáži bolestivých otoků. Baňkování, mechanické i elektrické, zlepší váš lymfatický systém. Baňkování pomůže odplavit z těla toxiny a další škodlivé látky a uvolnit svaly. Má zpravidla delší terapeutický efekt než klasické masáže.

Po masáži baňkováním zůstávají několik dní přechodné trofické změny na kůži (otlaky) ,proto je v současné době málo žádaná a je nahrazována moderními vakuovými přístrojovými masážemi - viz výše.

Účinná doba působení masáže baňkováním je mezi 5 a 20 minutami. Příznivé účinky jsou postřehnutelné již po první aplikaci baňkování ( stejně i po vakuové masáži elektrickým přístrojem).

Objednávejte se v čase
po, út, čt
8-15 hod.
st, pá
8-12 hod.
Na telefonním čísle
377 52 32 77