Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Fyzikální medicína > Vodoléčba

Vodoléčba

Masáž proudem vody - subakvální masáže, vířivé koupele na horní a dolní končetiny, působí nejen tepelným podnětem, ale i kinetickou energií vodního proudu a hydrostatickým tlakem, který ovlivňuje kardiovaskulární oběh a dýchání a hydrostatickým vztlakem, která zlehčuje pomalé pohyby, dále odpor prostředí, který znesnadňuje rychlejší pohyby. U vodoléčby se teplota vody volí dle charakteru onemocnění. Má-li procedura působit myorelaxačně a spasmolyticky, užíváme teplejší vodu, která zároveň působí vazodilatačně. Pokud má pomoci odstranit poúrazové edémy, volíme vodu chladnější, která podporuje vasokonstrikci. Hranicí mezi těmito oblastmi – pozitivní a negativní termoterapií jsou indiferentní procedury, které člověk nepociťuje ani jako chladné, ani jako teplé.

Druhy vodoléčebných procedur využívaných na naší rehabilitaci

Podvodní masáže

RHC_vany.jpgPodvodní masáže jsou vhodné pro léčbu stavů po úrazech kostí, kloubů a svalů, léčbu svalových atrofií, degenerativních onemocnění páteře, stavy po operacích pohybového aparátu včetně páteře, Bechtěrevova nemoc. Dále jsou součástí léčby revmatických onemocněních, při bolesti svalů z přetížení - tzv. entezopatie, což jsou úponové bolesti šlach, kloubů a vaziva.Příprava na pohybovou léčbu při omezení kloubní vůle, zlepšení prokrvení a svalové relaxace před cvičením. Příprava k aktivní a pasivní pohybové léčbě.

 

Vířivá lázeň

viriva lazen.jpgVyužíváme buď částečnou lázeň pro horní či dolní končetiny, nebo celkovou vířivou koupel s 1/2 - 3/4 náplní vany.
Vířivá lázeň zvyšuje prokrvení končetin, místní metabolismus a současně aktivuje kožní receptory. Vhodná pro léčbu stavů po úrazech a operacích pohybového systému, pro léčbu periferních chabých obrn, trofických změn končetin, stavy po poliomyelitis, svalové atrofie, stavy po cévních mozkových příhodách, při revmatických onemocněních kloubů, svalů, šlach a vaziva, u léčby artroz a spondyloz, u mygeloz, lumbaga, svalových kontraktur. Příprava k masáži klasické a reflexní.

Perličková lázeň

perlickova lazen.jpgPerličková lázeň je vhodná pro léčbu vazomotorické a klimakterické neurozy, pomocník při léčbě neurologických onemocněních - parkinsonismus, sklerosa multiplex, nespavost, při léčbě nemocí pohybového ústrojí, při obezitě. Dále jako příprava k aktivní i pasivní kinezioterapii. Další indikací jsou bolesti hlavy, migréna, vegetativní dystonie s hypotonií, nedokonalý krevní oběh - chladné nohy, počínající varixy dolních končetin.

 

Sedací lázeň

sedaci lazen.jpgSedací lázeň je vhodná pro léčbu chronických gynekologických onemocnění, análních fisur, hemeroidů, chronického onemocnění močového měchýře, tenesmy.

 

 

 

Objednávejte se v čase
po, út, čt
8-15 hod.
st, pá
8-12 hod.
Na telefonním čísle
377 52 32 77